Thursday, July 03, 2008
HAYIRLI KANDİLLER

Mübarek gecelerin birinde babası Sena’ya dua etmesini, böyle mübarek gecelerde edilen duanın kabul olunduğunu söyler.Sena, ellerini kaldırır, küçücük dudaklarını oynatır ve duyulmayacak şekilde fısıltı halinde birşeyler söyler.

Gece sonunda babası Sena’ya ne dua ettiğini sorar.Sena, hiç tereddütsüz “Allah’ım bana kek ver” diye dua ettiğini söyler.Geceye tebessüm ettiren Sena bu dua eşliğinde uyur.

Aradan kısa bir süre geçer (birkaç gün , belkide bir hafta) Sena bir akşam bize gelir.Ben çay demlemişimdir, kek yapmışımdır ve Sena’nın önüne koymuşumdur.

“Bak Sena’cım Allah dualarını kabul etti,Senin için belki biraz geç olmuş olabilir ama Allah er geç tüm duaları kabul eder.Sen dua etmeye devam et olur mu?”

Sena, yeni bir duaya ellerini açmıştır bile:

“Allah’ım bana çok çok cips ver”

(amin)


Regaip Kandiliniz mübarek olsun, Allah dualarınızı kabul etsin inş.Er geç dualarımız kabul edilecektir.Yeterki isteyelim, istemekten vazgeçmeyelim, isteyebilen yüzlerden, isteyebilen yüreklerden olalım.Hep içimizde bir Sena büyütelim.


HAYIRLI KANDİLLER

Labels:

posted by suveyda @ Permalink ¤11:15 AM  
4 Comments:
 • At 7:45 PM, Anonymous mehmetabi said…

  İdrak ettiğimiz mübarek Regaib Kandili vesilesiyle, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim.
  Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun!

   
 • At 8:32 PM, Blogger berra said…

  Merhaba Süveyda
  Öncellikle kandilin mübarek olsun.Biraz önce blog sayfama bir bakayım dedim ve o zaman farkettim ki en son mesajımı yazmamın üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmiş.Senin de mesajını görünce en azından kandilini kutlayayım dedim.Ne yazık ki blog sayfamı tekrar aktif hale getirebilecek bir durumum yok şu anda.Yoğun bir iş temposunda birşeylere yetişmeye çalışarak geçiyor zamanım.Neyse tekrar kandilin mübarek olsun.Yüce Rabbim tüm dualarını kabul eder inşallah...

   
 • At 12:40 PM, Blogger suveyda said…

  mehmet bey,
  inş o dediklerini yapabilenlerden olmuşuzdur ve oluruz mehmet bey.
  sizinde kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun.

  berra,
  aaaa berraaaa
  olsun bakalım kandilimiz mübarek, seninde olsun ama bir söyle Allah aşkına sen nerelerdesin?
  madem çok yoğunsun, Allah kolaylık versin.Sonra ise, arada sırada bari dostlarına uğra böyle bir selam bırak.En azından iyi olduğunu bilelim.
  dost, bir selamını esirgeme bizlerden.
  kendini esirgeme bizlerden emi:)

   
 • At 12:24 PM, Blogger Kâzım Mızrak said…

  "Hep içimizde bir Sena büyütelim."

  @ Süveyda

  Çok güzel, ibret alınacak bir anlatıydı; bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Ecmâin,

   
Post a Comment
<< Home
 
 

about me
gelirsin gidersin dostumsun, gelmezsin gitmezsin neyimsin
Udah Lewat
Archives
Dua
Allah’ım, Sana tutunuyorum, Kimsenin yere atmasına izin verme beni. (Sadi)
Martı

“Yaşamak için ne çok sebep var,” diye düşünüyor uçmanın anlamına vardıkça. Kabiliyetlerinin sınırlarını aşmak, onu yaşatan en büyük sebep. Onun için balıkçı teknelerinin etrafında o rutin, sıkıcı dönüp dolaşmadan başka sebepler de var yaşamak için. Cehaletimizi kırabiliriz. Becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekâmızı kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz. En önemlisi hür olabiliriz!

Böyledir

Başkasını kıran, inciten bir insanın kendisi de bundan mutlaka yara alır.Kötülüğün oku mutlaka geri döner

Budur

Ne gökte, ne denizde, ne dağların içinde, ne de ormanların kuytu bir köşesinde, hiçbir yer yoktur ki, insan yaptığı fenalıktan, karşılığını görmeden, kurtulup sıyrılabilsin

Arkadaşlar
Designed-By

Visit Me Klik It
Credite
15n41n1