Friday, December 08, 2006
HAYIRLI CUMALAR...
Vaktiyle Bağdat Çarşısında büyük bir yangın olur.

Her taraf yanıp, kül olur.Bütün çarşı dükkanları yanar.Müslümanların servetleri bir anda yok olup gider.

Sırr-i Sakati, bir an düşünmeden hasbel beşer bu haberden memnun olur "Elhamdülillah" der. Fakat Hazret hemen kendine gelir.

Bütün müslümanların dükkanları kül olmuş, kendi dükkanının yanmadığına sevinip, "Elhamdülillah" diyerek, Allah'a hamd etmesi, şükretmesinden dolayı tam 30 sene Allah'dan affını istemiş, 30 sene istiğfarda bulunmuş, o felaket anında kendini düşündüğünden dolayı kendini affetmemiştir.

Halbuki bize göre bu hareket normaldir değil mi?Ama büyük adamlara göre, kendini düşünüp müslümanların dertlerini unutmak , hakiki müslümanlık ölçüsü değildir.

Hazret dostlarına anlatırmış:
"Bir defa ansızın sevinç içinde "Elhamdülillah" dedim, 30 senedir o günahın affı için Cenab-ı Hakka gözyaşları içinde istiğfar ediyorum, günahımın bağışlanmasını diliyorum" dermiş.

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN...
posted by suveyda @ Permalink ¤8:30 AM  
3 Comments:
 • At 9:33 AM, Anonymous kayhanovic said…

  sanada hayırlı cumalar süveyda:)

   
 • At 9:25 PM, Blogger suveyda said…

  kayhan, sana daha çok çok hayırlı cumalar:)
  duaların kabul olsun inş..

   
 • At 2:50 AM, Blogger bahar said…

  suveyda amerikada bir coklari bu felsefeyi alenen ve gururla yasiyor, azicik anne babalari yaslaninca ya da hastalaninca huzurevine gidecek olsalar stres oluyor ve cok sey feda ettiklerini, gundemlerinin yogunlastigini dusunuyorlar. Rabbim bizi bizim milletimizin guzel fitratindan ayirmasin...

   
Post a Comment
<< Home
 
 

about me
gelirsin gidersin dostumsun, gelmezsin gitmezsin neyimsin
Udah Lewat
Archives
Dua
Allah’ım, Sana tutunuyorum, Kimsenin yere atmasına izin verme beni. (Sadi)
Martı

“Yaşamak için ne çok sebep var,” diye düşünüyor uçmanın anlamına vardıkça. Kabiliyetlerinin sınırlarını aşmak, onu yaşatan en büyük sebep. Onun için balıkçı teknelerinin etrafında o rutin, sıkıcı dönüp dolaşmadan başka sebepler de var yaşamak için. Cehaletimizi kırabiliriz. Becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekâmızı kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz. En önemlisi hür olabiliriz!

Böyledir

Başkasını kıran, inciten bir insanın kendisi de bundan mutlaka yara alır.Kötülüğün oku mutlaka geri döner

Budur

Ne gökte, ne denizde, ne dağların içinde, ne de ormanların kuytu bir köşesinde, hiçbir yer yoktur ki, insan yaptığı fenalıktan, karşılığını görmeden, kurtulup sıyrılabilsin

Arkadaşlar
Designed-By

Visit Me Klik It
Credite
15n41n1