Monday, December 15, 2008
DOKUNMAK SANATTIR
Bazen ufacık bir dokunuş ne kadar sıcaktır ve kaç kelimeye bedeldir bilemezsin.Nasıl da istersin sırtını birinin sıvazlamasını.Eğer sen merhamet edersen, eğer sen seversen, sevmesini bilirsen, incitmezsen, kırmazsan, basıp geçmezsen, dokunursan ve gülümsersen bilki, cümle kurmak zorunda kalmayacaksın.


Kimi zaman böyle haller oluyor işte.Bir çocuğun bir kediye dokunması dahi hayatın en anlamlı kesitlerinden biri olabiliyor.Ki ben kedileri sevmem.Dokunmam,dokunamam.Korkarım.Ama bu anı sevdim.Bu dokunuşu sevdim.Bu görüntüye şahit olmayı sevdim.Bu hali sevdim.

Labels:

posted by suveyda @ Permalink ¤4:29 PM  
4 Comments:
 • At 6:20 PM, Blogger Kâzım Mızrak said…

  Kedileri sevmek kolaydır. Onlar, sevilmek isterler çünkü. Sevilmeye itirazları yoktur. Sevilmesi zor olan her ne varsa, aklıma gelmiyor şuan. Her ne ise, onu sevemezsin işte. Korkutur seni. Yara alırsın. Küser, kaçarsın. Ardına bile bakmadan..

   
 • At 12:20 AM, Blogger suveyda said…

  keşke bende kedileri sevebilseydim ve keşke bu kadar korkmasaydım.
  sevmeyi denemek ne zor, kaçmak en kolayı her zaman.

   
 • At 12:51 PM, Blogger Kâzım Mızrak said…

  Bazen kaçmak zorunda kalabiliyoruz Süveydâ. Ya da, biz buna kaçınmak diyelim. Asla kaçmam ben :))

   
 • At 8:58 PM, Blogger suveyda said…

  ben korkularımdan kaçarım genelde:)
  şimdi bir psikolog olsa burda, "korkularınızın üstüne gidin onlardan kaçmayın" derdi bende saç baş yolardım.her korkununda üstüne gidilmezki canım.iyi denkleştirmek lazım.nihayete ermeyecek bir konu bu:)

   
Post a Comment
<< Home
 
 

about me
gelirsin gidersin dostumsun, gelmezsin gitmezsin neyimsin
Udah Lewat
Archives
Dua
Allah’ım, Sana tutunuyorum, Kimsenin yere atmasına izin verme beni. (Sadi)
Martı

“Yaşamak için ne çok sebep var,” diye düşünüyor uçmanın anlamına vardıkça. Kabiliyetlerinin sınırlarını aşmak, onu yaşatan en büyük sebep. Onun için balıkçı teknelerinin etrafında o rutin, sıkıcı dönüp dolaşmadan başka sebepler de var yaşamak için. Cehaletimizi kırabiliriz. Becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekâmızı kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz. En önemlisi hür olabiliriz!

Böyledir

Başkasını kıran, inciten bir insanın kendisi de bundan mutlaka yara alır.Kötülüğün oku mutlaka geri döner

Budur

Ne gökte, ne denizde, ne dağların içinde, ne de ormanların kuytu bir köşesinde, hiçbir yer yoktur ki, insan yaptığı fenalıktan, karşılığını görmeden, kurtulup sıyrılabilsin

Arkadaşlar
Designed-By

Visit Me Klik It
Credite
15n41n1