Wednesday, July 30, 2008
GİDENLERİN ARDINDAN

“gidipte dönememek, dönüpte bulamamak var”

…bir söz, insanı bu kadar mı acıtır?


Labels:

posted by suveyda @ Permalink ¤12:18 PM   2 comments
Saturday, July 05, 2008
SU HAYATTIR
Ne şair yaş döker, ne aşık ağlar,
Tarihe karıştı eski sevdalar.
Beyhude seslenir, beyhude çağlar,
Bir sola, bir sağa çoban çeşmesi...

(Faruk Nafız Çamlıbel)
Suyun değerini anlatmak için sayfalarca yazı yazılabilir, binlerce cümle kurulabilir ama en güzeli sanırım "Su gibi aziz ol".Su gibi aziz olun inş.

Su hayattır.Reklam gibi oldu bu:)


bu da çeşme güzelim:)

Labels:

posted by suveyda @ Permalink ¤11:33 AM   3 comments
Thursday, July 03, 2008
HAYIRLI KANDİLLER

Mübarek gecelerin birinde babası Sena’ya dua etmesini, böyle mübarek gecelerde edilen duanın kabul olunduğunu söyler.Sena, ellerini kaldırır, küçücük dudaklarını oynatır ve duyulmayacak şekilde fısıltı halinde birşeyler söyler.

Gece sonunda babası Sena’ya ne dua ettiğini sorar.Sena, hiç tereddütsüz “Allah’ım bana kek ver” diye dua ettiğini söyler.Geceye tebessüm ettiren Sena bu dua eşliğinde uyur.

Aradan kısa bir süre geçer (birkaç gün , belkide bir hafta) Sena bir akşam bize gelir.Ben çay demlemişimdir, kek yapmışımdır ve Sena’nın önüne koymuşumdur.

“Bak Sena’cım Allah dualarını kabul etti,Senin için belki biraz geç olmuş olabilir ama Allah er geç tüm duaları kabul eder.Sen dua etmeye devam et olur mu?”

Sena, yeni bir duaya ellerini açmıştır bile:

“Allah’ım bana çok çok cips ver”

(amin)


Regaip Kandiliniz mübarek olsun, Allah dualarınızı kabul etsin inş.Er geç dualarımız kabul edilecektir.Yeterki isteyelim, istemekten vazgeçmeyelim, isteyebilen yüzlerden, isteyebilen yüreklerden olalım.Hep içimizde bir Sena büyütelim.


HAYIRLI KANDİLLER

Labels:

posted by suveyda @ Permalink ¤11:15 AM   4 comments

about me
gelirsin gidersin dostumsun, gelmezsin gitmezsin neyimsin
Udah Lewat
Archives
Dua
Allah’ım, Sana tutunuyorum, Kimsenin yere atmasına izin verme beni. (Sadi)
Martı

“Yaşamak için ne çok sebep var,” diye düşünüyor uçmanın anlamına vardıkça. Kabiliyetlerinin sınırlarını aşmak, onu yaşatan en büyük sebep. Onun için balıkçı teknelerinin etrafında o rutin, sıkıcı dönüp dolaşmadan başka sebepler de var yaşamak için. Cehaletimizi kırabiliriz. Becerilerimizi, yeteneklerimizi ve zekâmızı kullanarak kendimizi bulabilir, kendimiz olabiliriz. En önemlisi hür olabiliriz!

Böyledir

Başkasını kıran, inciten bir insanın kendisi de bundan mutlaka yara alır.Kötülüğün oku mutlaka geri döner

Budur

Ne gökte, ne denizde, ne dağların içinde, ne de ormanların kuytu bir köşesinde, hiçbir yer yoktur ki, insan yaptığı fenalıktan, karşılığını görmeden, kurtulup sıyrılabilsin

Arkadaşlar
Designed-By

Visit Me Klik It
Credite
15n41n1